Özgeçmiş

1960 yılında Nevşehir’de doğdu. İlk ve orta öğretimini orada tamamladı. 1982 yılında DTCF Kütüphanecilik bölümünden mezun oldu. Akademik çalışmalarına başlamadan önce 1978-1985 yılları arasında Milli Kütüphanede kütüphaneci olarak görev yaptı.1984 yılında TKD yönetim kurulu üyesi oldu. 2002 yılına kadar yönetimde çalıştığı Türk Kütüphaneciler Derneği’nin 1996-2002 yılları arasında da Genel Başkanlığını yaptı.
Milli Kütüphane, Atatürk Araştırma Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi kütüphanelerinin kaynaklarının bilgisayar ortamında kataloglanması projelerinde danışman veya proje yöneticisi olarak görev aldı. DTCF yazmalarının Bilgisayar ortamına atılması projesinde de konu uzmanı olarak çalıştı.
Uzmanlık alanları: Kataloglama ve Sınıflama, Bilginin organizasyonu, Elektronik yayıncılık ve açık erişim bulunmaktadır. 2001-2020 yılları arasında Ankara Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ve Bilgi Hizmetleri Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.
1985 yılında araştırma görevlisi olarak girdiği DTCF Kütüphanecilik Bölümünde Bilginin Organizasyonu, Sınıflama, Süreli yayınlar konusunda dersler verdi, bu konularla ilgili kitap ve makaleler yayınladı. 2022 yılında kendi isteği ile emekli oldu.

Konuşma Özeti

Önerilen Makaleler