Özgeçmiş

Merve Eryılmaz Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Bilgi ve Bölge Yönetiminden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi, Bilişim Enstitüsü , Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim dalında lisans üstü öğrenimini tamamlamıştır.

12 yıllı aşkın süredir TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphanesinde yöneticilik görevini üstlenmektedir. Yöneticilik görevinin yanı sıra aynı üniversitede Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu İdari temsilcisidir. Bu alanda aktif olarak çalışmalarını yürütmektedir. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi iç denetçisi olarak aktif rol oynayan Eryılmaz. Kurum içinde birimlerin BGYS uyum, yürütme sürecinde yer almaktadır. TED Üniversitesi’nin YÖK Akreditasyon ve Stratejik Plan Komisyonlarında yer alarak kurum kalite kültürü ve çalışan aidiyeti konularında çalışmalar yürütmektedir. Kütüphanelerde yenilikçi yaklaşımlar, bibliyometri çalışmaları, kurum kalite kültürü, sürdürülebilir kütüphaneler ve kurumlar konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Delft Teknik , Roterdam Erasmus ve Amsterdam Üniversitelerinde kütüphaneler ve kütüphanecilik konulu eğitimler almıştır. Ayrıca Erasmus+ personel değişim programını tamamlamıştır.

Ankara Adliyesi’nde Kamu ve Ceza Bilirkişiliği yapan Merve Eryılmaz, evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Poster Özeti

Önerilen Makaleler